sepahbank
16 اسفند 1401 - 22:13

دستگیری تیم چهار نفره دخیل در ناامنی های اخیر فارس

شیراز- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس از دستگیری یک تیم ۴ نفره دخیل در ناامنی‌های اخیر این استان، توسط سربازان گمنام امام زمان در اطلاعات سپاه خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسماعیل محبی‌پور بعد از ظهر سه شنبه بیان کرد: از ابتدای بروز تهدیدات اخیر دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که با هدف تعطیلی مراکز آموزش و ایجاد رعب و وحشت و دلهره برای مردم شریف بود دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی استان با همکاری دستگاه قضا، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های آموزشی کار رصد و بررسی مسائل را دنبال کردند.

وی خاطرنشان کرد: براساس اقدامات اجرا شده و پس از تلاش‌های شبانه روزی، کار دقیق اطلاعاتی و رصد هوشمندانه در آستانه ولادت منجی عالم بشریت، سربازان گمنام امام زمان موفق شدند تیم ۴ نفره که اقدام به ناامنی و اخلال در فضاهای ٱموزشی و انعکاس آن به شبکه‌های معاند کرده بودند دستگیر کنند.

محبی پور توضیح داد: متهمان سابقه دار هستند و در خصوص اقدامات نا امن کننده محیط برای مردم شریف از راه‌ها و تکنیک‌ها و همچنین اقلامی با هدف ایجاد رعب و وحشت استفاده می‌کردند که به حمدالله توسط مأمورین اطلاعات سپاه استان کشف و دستگیر شدند.

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس اضافه کرد: محور این مأموریت مجموعه سپاه پاسداران فارس بوده و تحقیقات توسط تیم‌های مشترک اطلاعاتی و امنیتی در حال انجام است و به مردم این اطمینان را می‌دهیم که دستگاه امنیتی اطلاعاتی چشمان بیدار نظام جمهوری اسلامی به شمار می‌روند و با حداکثر توان توطئه‌ها را علیه نظام و مردم رصد می‌کند.

این مقام مسئول در خصوص علت تأخیر در این فقره کشف توضیح داد: توطئه‌های دشمن پیچیده است و متأسفانه از عناصر فریب خورده که غالبان پوشش مردم عادی هستند سو استفاده می‌شود.

محبی پور ضمن تاکید بر لزوم اطمینان مردم از اراده و توان و هوشیاری سربازان گمنام امام زمان (عج) افزود: همه عناصر اطلاعاتی و امنیتی و انتظامی در کنار مردم و در مسیر دفاع از کشور با حداکثر ظرفیت‌ها جهت امنیت کشور تلاش شبانه روزی خواهند کرد.

او گفت: بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه در این موضوع که با تهدید امنیت روانی مردم به ویژه جوانان و نوجوانان ارتباط دارد، هیچ گونه عفو و بخشودگی وجود نخواهد داشت و با تمامی عوامل برهم زننده امنیت مردم عزیز با قاطعیت برخورد خواهد شد.

محبی‌پور خاطرنشان کرد که برخی موارد که جنبه غیر معاندانه داشته هم به دست آمده و افراد مرتبط ارشاد شده‌اند. البته نکته مهم اینست که با حفظ آرامش و دوری از هرگونه اضطراب و استرس این موضوع به خوبی مدیریت شده و با هوشمندی مردم از آن عبور خواهیم کرد.

معاون سیاسی استانداری فارس گفت: کمتر از ۵ درصد مجموع دانش آموزان و کادر آموزشی که سلامت جسمی و روانی آنان در معرض تهدید قرار گرفت، به دلیل وجود بیماری‌های زمینه‌ای، مانند آسم، نیاز به مراقبت و بستری موقت پیدا کردند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1080103