sepahbank
24 دی 1401 - 10:14

مشکل قطعی گاز در تربت جام رفع شد

تربت جام ـ مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: افت مقطعی فشار گاز در ایستگاه تقلیل فشار شهرستان تربت جام با هماهنگی مرکز کنترل شرکت ملی گاز ایران پس از یک ساعت برطرف شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن افتخاری در خصوص افت فشار گاز شب گذشته در شهرستان تربت جام اظهار کرد: برودت هوا و افزایش مصرف گاز طبیعی و همچنین قطع گاز وارداتی کشور ترکمنستان موجب بروز مشکلاتی در برخی از خطوط گاز استان شده است.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی با بیان این مطلب که جریان گاز در سراسر استان خراسان رضوی فعلاً پایدار و در حال تأمین است افزود: شب گذشته ایستگاه تقلیل فشار یکی از محلات شهر تربت جام به صورت موردی دچار افت فشار و مشکل فنی شد که با تمهیدات اتخاذ شده و هماهنگی با مرکز دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران این مشکل پس از یک ساعت برطرف شد.

وی تاکید کرد: به دلایل ایمنی وصل مجدد گاز مستلزم مراجعه حضوری مأمورین امداد گاز به درب منازل است، از مشترکینی که دچار قطعی گاز شده اند تقاضا می‌شود ضمن خودداری از دستکاری رگولاتور و تجهیزات گازرسانی با شماره امداد ۱۹۴ تماس بگیرند.

افتخاری به پویش سراسری هر خانه یک اتاق گرم هم اشاره کرد و گفت: از مردم درخواست می‌کنیم در دوره پیک سرما با خاموش کردن یک بخاری به پایداری شبکه گاز استان کمک کنند.

گاز ۴ روستا و قسمتی از شهر تربت جام قطع شد

محسن نجات، مدیر کل ستاد بحران استان خراسان رضوی، اظهار کرد: به دلیل افت شدید فشار گاز در تربت جام، گاز ۴ روستای این شهرستان و قسمتی از شهر هم قطع شد.

مدیر کل ستاد بحران استان خراسان رضوی، اظهار کرد: به دلیل برودت هوا و افت فشار گاز ۴ روستای تربت جام از جمله رضاآباد، یاقوتین، قادرآباد، حسن آباد قطع شده است و قطع گاز قسمتی از شهر نیز شروع شده است.

وی تاکید کرد: مردم با کاهش یک درجه از بخاری می‌توانند به مصرف بهینه کمک کنند تا شرایط گاز پایدار نگه داشته شود.

نجات افزود: قطع گاز شهر تربت جام جدی است و تربت جام اولین شهرستان خراسان رضوی می‌باشد که گاز آن در حال قطع شدن است و از مردم درخواست داریم در مصرف گاز رعایت کنند و به پویش هر منزل یک بخاری بپیوندند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 975591