sepahbank
07 فروردین 1402 - 23:58

مسائل سخت‌افزاری مدارس فارس باید تا پایان سال ۱۴۰۴ حل شود

شیراز-استاندار فارس گفت: اخرین فرصت برای برطرف کردن مسائل مدارس استان و دانشگاه فرهنگیان از نظر سخت افزاری پایان سال ۱۴۰۴ است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدهادی ایمانیه در جلسه بررسی مصوبات سفرهای شهرستانی که به حوزه آموزش و پرورش اختصاص داشت، افزود: اعتبارات توازن، تسهیلات، ظرفیت خیرین مدرسه ساز و فرهنگ ساز، جذب سرمایه‌گذار، تهاتر، ظرفیت کمیسیون ماده پنج، ظرفیت نمایندگان مجلس و مولدسازی می‌تواند راه‌های تأمین منابع مالی برای حل مسائل مدارس استان و دانشگاه فرهنگیان باشد.

وی با بیان اینکه فعالیت همه دستگاه‌های اجرایی استان در پیگیری مصوبات سفرهای شهرستانی قابل تقدیر است، گفت: تحقق مصوبات سفر رئیس جمهور و سفرهای شهرستانی، اولویت اول مدیریت استان است.

ایمانیه با تاکید بر اینکه سازمان‌های اجرایی، پیمانکار نیستند، اظهار کرد: قرار نیست یک سازمانی اعتبار بیاورد و سایر سازمان‌ها صرفاً اعتبار را هزینه کنند بلکه تمام فرآیندها و پیگیری‌های تأمین اعتبار و منابع و همچنین هزینه کرد آن جز وظایف اصلی و رسالت هر سازمان است.

وی از همکاری همراهی و مشورت مدیریت ارشد استان با تمامی سازمان‌ها خبر داد و افزود: در تمام سطوح استانی و ملی همواره برای رایزنی‌ها و جلب نظر دستگاه‌های ارشد در کنار سازمان‌ها خواهیم بود.

نماینده عالی دولت در فارس بر شروع عملیات اجرایی مصوبات شهرستانی تا پایان خردادماه تاکید کرد و گفت: تمام مصوبات سفرهای شهرستانی با توجه به میزان درصد پیشرفت، به تفکیک هر حوزه مشخص و مجدد به مدیران دستگاه‌های اجرایی ارجاع شود، همچنین مدیران شهرستانی و رؤسای ادارات در شهرستان‌ها نیز موظف به پیگیری مصوبات مربوط به حوزه خود تا حصول نتیجه هستند.

ایمانیه با تاکید بر اینکه نباید کارهای جدید متوقف شود، اظهار کرد: از طریق ظرفیت‌های موجود قانونی، اقدام به فعالیت‌های جدید کنید؛ اولین بسته استان فارس در حوزه‌ی مولدسازی که به تهران ارسال می‌شود در حوزه آموزش و پرورش باشد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1113143