sepahbank
21 اسفند 1401 - 23:24

نسل جوان را با ادبیات دشمن شناسی و تاریخ ایران اسلامی آشنا کنید

رشت - استاندار گیلان با تاکید بر لزوم حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید ایران اسلامی، گفت: جوانان و نوجوانان را با ادبیات دشمن شناسی و تاریخ ایران اسلامی آشنا کنید.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی امروز یکشنبه در دیدار معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور، با با بیان اینکه دولت سیزدهم نسبت به ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه اهتمام و نگاه ویژه ای دارد، اظهار کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت با عنوان پیوست فرهنگی مورد توجه دستگاه‌ها و مسئولان قرار گیرد.

وی از اختصاص ۴۰ میلیارد تومان اعتبارات سفر دولت به احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان خبر داد و افزود: دولت سیزدهم با انبوهی از پروژه‌های نیمه تمام و روی زمین مانده مسئولیت را پذیرفت و بر اجرای این پروژه‌ها تاکید ویژه دارد.

استاندار گیلان از افتتاح مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس این استان در سال آتی خبر داد و اضافه کرد: برای نشر ارزش‌های دفاع مقدس، احداث و فعالیت چنین مجموعه‌ای نیاز استان شهید پرور و ولایتمدار گیلان محسوب می‌شود که باید با اقدامی جهادی در اختیار مردم قرار گیرد.

عباسی با تاکید بر لزوم حفظ و نشر ارزش‌های دفاع مقدس به نسل جدید ایران اسلامی، بیان کرد: جوانان و نوجوانان را با ادبیات دشمن شناسی و تاریخ ایران اسلامی آشنا کنید.

وی ادامه داد: نسل جوان و نوجوان با مطالعه تاریخ ایران اسلامی می‌بینند که دشمنان در رأس آنان استکبار جهانی هیچگاه خیرخواه مردم ایران نبوده و نخواهد بود.

بهره برداری از فاز نخست موزه دفاع مقدس گیلان در خرداد ماه ۱۴۰۲

«سرهنگ علی اصغر جعفری» معاون هماهنگ کننده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کشور نیز در این دیدار با قدردانی از اهتمام ویژه استاندار گیلان نسبت به موضوعات ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، اظهار کرد: فاز نخست مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان، شامل ساختمان کتابخانه مرکزی و مرکز اسناد، ساختمان مدیریت فرهنگی و نیز دو هکتار محوطه سازی همزمان با پنج استان کشور، در سوم خردادماه سال آینده با سخنرانی آیت الله رئیسی به بهره برداری می‌رسد.

سرهنگ جعفری با اشاره به اقدامات خوب در راستای احداث مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس گیلان، بیان کرد: تاکنون برای عملیات اجرایی فاز نخست این پروژه ۳۳ میلیارد تومان هزینه شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1089388