sepahbank
14 اردیبهشت 1402 - 13:35

مشکل تردد اهالی خارگ رفع می‌شود/ عقد قرارداد با ۲ شناور

بوشهر- نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: تردد یکی از دغدغه‌های اساسی مردم خارگ است که با عقد قراردادهای جدید این مسئله حل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری ظهر پنجشنبه در مراسم عقد قرارداد دو شناور مسافربری اظهار داشت: مردم خارگ از آن مردمی هستند که بیشتر از هر جای دیگری در دفاع از صنعت نفت نقش داشتند.

وی افزود: ما امروز شاهد به نتیجه رسیدن سه موضوع در جزیره خارگ هستیم. بهره برداری از دستگاه سی تی اسکن، استقرار آبفا در جزیره و راه اندازی دو شناور مسافربری که از اولویت‌های مسائل مردم جزیره خارگ بودند.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم بیان داشت: طی سال‌های اخیر شناورهایی فعالیت داشتند اما مستمر فعال نبودند و مردم خارگ مشقات زیادی برای تردد تحمل می‌کردند.

وی ادامه داد: از این رو به دنبال این بودیم که قراردادی منعقد شود تا مردم جزیره خارگ وسیله‌ای مطمئن، مستمر و آبرومند داشته باشند.

جمیری گفت: با نظر مساعد مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران مجوز اختصاص سه شناور صادر شد که امروز تفاهم نامه دو شناور امضا خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: نگرانی‌ها زیاد بود که این دستور با کندی همراه شود اما با حضور مدیرعامل شرکت پایانه‌های نفتی کار به سرعت پیش رفت و در مدت کوتاهی قرارداد دو شناور منعقد شد.

نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم اظهار داشت: اولویت دیگر استقرار آبفا در خارگ بود. آب توسط مجموعه نفت تأمین می‌شود اما مدیریت آن معلوم نیست. به همین واسطه مشکلات عدیده ای برای مردم وجود داشت.

وی اضافهه کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته و موافقت مدیرعامل شرکت ملی نفت با اختصاص اعتبار ۱۵۰ میلیاردی برای آب و فاضلاب جزیره خارگ، خوشبختانه روز گذشته وزارت نیرو طی ابلاغیه‌ای دستور استقرار آبفا در خارگ را صادر کرد.

جمیری گسترش امکانات در جزیره خارگ را مهم دانست و بیان داشت: هر چه برای کاهش مشکلات و گسترش امکانات تلاش کنیم هم بنفع مجموعه نفت بواسطه حضور پرسنل آن وزارتخانه خواهد بود و هم رضایت مردم را در پی در خواهد داشت که زمینه ساز امینت اقتصادی برای مجموعه نفت فراهم می‌کند.

در این مراسم که با حضور نماینده ولی‌فقیه در استان بوشهر، نماینده مردم بوشهر گناوه و دیلم و معاون وزیر نفت برگزار شد تفاهم نامه‌ای به ارزش ۲۴ میلیارد تومان انعقاد شد.

با فعال شدن این دو شناور در مسیر خارگ به بوشهر، خارگ به گناوه و بالعکس، روزانه هزار نفر ظرفیت تردد خواهد بود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1187828