sepahbank
14 فروردین 1402 - 12:59

فراخوان تأسیس آموزشگاه رانندگی ویژه ادوات کشاورزی و عمرانی در شهرستان‌های کرمانشاه

رییس پلس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه گفت: با مصوبه کمیسیون خدمات ترافیکی انتظامی استان کرمانشاه، تأسیس آموزشگاه رانندگی ویژه ادوات کشاورزی و عمرانی در شهرهای اسلام‌­آباد غرب، صحنه و روانسر در دستورکار قرار گرفت.

سرهنگ محمد حیدری، رییس پلس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، اظهار کرد: پس از طرح موضوع در پنجمین کمیسیون عالی خدمات ترافیک پلیس راهور فراجا در سال ۱۴۰۱، با تأسیس یک باب آموزشگاه رانندگی ویژه در هرکدام از شهرستان‌های مذکور مـوافقت شد.

وی تصریح کرد: در ابتدا نسبت به فراخوان در شهرهای اسلام‌­آباد غرب، صحنه و روانسر اقدام می‌شود و در صورت نبود متقاضی نسبت به اختصاص پایه ویژه به آموزشگاه رانندگی فعال داوطلب تأسیس به صورت مجتمع اقدام می‌شود.

رییس پلس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه؛ تابعیت جمهوری اسلامی ایران، دارا بودن سن حداقل ۲۵ سال، ارائه گواهی عدم اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان، متاهل بودن، دارا بودن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم، عدم سوءپیشینه کیفری و ارائه کارت پایان خدمت و یا معافیت از خدمت را شرایط عمومی و کلی تأسیس آموزشگاه اعلام کرد.

وی خاطرنشان کرد: معرفی مکان اداری و آموزشی جهت آموزشگاه رانندگی ویژه ادوات کشاورزی و عمرانی متناسب با شرایط آیین نامه اجرایی آموزشگاه‌های رانندگی مصوب هیأت وزیران در سال به ۱۳۹۷ جمعا ۱۶۰۰ متر (۲۰۰ متر زیربنا ، ۴۰۰ متر پارکینگ و ۱۰۰۰ متر مکان پیست آموزشی به‌صورت متمرکز و محصور، با دسترسی به خیابان بالاتر از ۱۲ متر عرض، با فاصله بیشتراز ۱۰۰ متر از تقاطع و میدان اصلی و فاصله از مراکز نظامی و انتظامی در داخل شهر ۱۵۰ متر و تا ۲کیلومتری محدوده خارج از شهر۳۰۰ مترفاصله) است.

این مقام انتظامی با اشاره به در اختیار داشتن چهار دستگاه از انواع ادوات کشاورزی و عمرانی (تراکتور، جرثقیل، بیل مکانیکی، لیفتراک و...)، گفت: متقاضیان واجدالشرایط می‌توانند برای تسلیم مدارک لازم به مدت دو هفته از تاریخ  ۱۹ فروردین‌ماه تا ۳۱ اردیبهشت‌ماه امسال در ساعات ادارای به دایره امور آموزشگاه‌های رانندگی در ستاد پلیس راهور استان (روبروی سیلو) مراجعه کنند.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1124940