sepahbank
21 اسفند 1401 - 21:56

هجدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان در فروردین ماه برگزار می‌شود

اصفهان- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان گفت: هجدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان با شعار قرآن، خانواده، آرامش همراه با برنامه‌های جانبی در نمایشگاه بین‌الملی اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی تمنایی بعدازظهر یک شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به هجدهمین نمایشگاه قرآن و عترت اصفهان با شعار قرآن، خانواده، آرامش در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اصفهان اظهار داشت: جلسات کمیته‌های چهار گانه نمایشگاه از جمله کمیته اجرایی و پشتیبانی با دبیری شرکت نمایشگاه‌های بین المللی اصفهان، کمیته اطلاع رسانی با دبیری صدا و سیمای مرکز اصفهان، کمیته محتوایی با دبیری مدیر کل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، کمیته نظارت و ارزیابی با دبیری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان تشکیل خواهد شد.

وی افزود: استان اصفهان از نظر سابقه قرآنی، فرهنگی، تعدد و تکثر مراکز قرآنی و مربیان و اساتید قرآنی حائز رتبه و شاخص برتر و در مقایسه با دیگر استان‌ها بعد از استان خراسان رضوی در رتبه دوم قرار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان خاطر نشان کرد: اعتکاف امسال یک امتیاز در کارنامه درخشان استان اصفهان است و نمایشگاه قرآن و عترت نیز یکی از این بسته‌های فرهنگی و معنوی برای تقویت روحیه مردم به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر افزایش حضور مردمی و اهالی رسانه گفت: سال گذشته حدود ۳۰ تا ۳۵ هزار نفر از نمایشگاه قرآن و عترت بازدید کردند و این امر یکی از دغدغه اصلی ما برای حضور پررنگ مردم است که رسانه‌ها نیز نقش کلیدی دارند.

تمنایی ادامه داد: برگزاری ۸ محفل قرآنی، اجرای سرودهای حماسی و نمایش رادیویی در نمایشگاه قرآن و عترت از برنامه‌های جانبی این نمایشگاه است که این نمایشگاه امسال با شعار «قرآن، خانواده، آرامش» و با هدف انس مردم با قرآن و اهل‌بیت (ع) از ۱۶ لغایت ۲۰ فروردین‌ماه برگزار خواهد شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1089218