sepahbank
08 مرداد 1401 - 18:39

۷ درصد جمعیت استان کرمانشاه تنها یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند/ تردد مسافران از مرزها کنترل شود

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه گفت: هفت درصد از جمعیت استان کرمانشاه تنها یک دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

- اخبار استانها -به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمانشاه، ابراهیم شکیبا در ستاد استانی کرونا که امروز در استانداری برگزار شد اظهار داشت: متأسفانه به دلیل بی‌توجهی و ساده انگاری مردم دوز یادآور استقبال خوبی برای تزریق واکسن نداریم.

خبرگزاری تسنیمکرمانشاهکرمانشاهوی عنوان کرد: هم‌اکنون 32 درصد افراد زمان تزریق نوبت بعدی واکسن آنها فرا رسیده اما جهت واکسیناسیون مراجعه نکرده‌اند و هفت درصد جمعیت هدف نیز تنها یک دوز واکسن دریافت کرده‌اند.

شکیبا گفت: این در حالی است که تزریق واکسن تأثیر زیادی در کاهش بستری‌ها و مرگ و میر ناشی از کرونا در پیک‌های قبلی بیماری داشت.

آمار کرونا در ایران| فوت 46 نفر در شبانه‌روز گذشته

آمار کرونا در ایران| فوت 46 نفر در شبانه‌روز گذشتهتولید سریال "آزادی مشروط" به‌دلیل ابتلای عواملش به کرونا موقتاً تعطیل شد

تولید سریال "آزادی مشروط" به‌دلیل ابتلای عواملش به کرونا موقتاً تعطیل شدتعداد شهرهای قرمز کرونا 2 برابر شد/ افزایش 3 برابری موارد فوتی در یک هفته + نقشه و نمودار

تعداد شهرهای قرمز کرونا 2 برابر شد/ افزایش 3 برابری موارد فوتی در یک هفته + نقشه و نموداروی افزود: واکسیناسیون و جدی گرفتن پروتکل‌های بهداشتی دو راهکار مهم برای مقابله با ویروس کرونا محسوب می‌شود.

محمد پورهاشمی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری کرمانشاه نیز در این نشست اظهار داشت: برای کنترل بیماری و کاهش موارد بستری ها باید نسبت به اجرای راهکارهای پیشگیرانه و حساس‌سازی مردم در خصوص رعایت جدی پروتکل‌های بهداشتی و به ویژه استفاده از ماسک اقدامات لازم صورت گیرد.

وی عنوان کرد: در مراسم های عزاداری و سوگواری ماه محرم دستورالعمل بهداشتی شرکت در این مراسم به هیئت‌های مذهبی ابلاغ و بر اجرای آن نظارت شود.

پورهاشمی گفت: همچنین با توجه به اینکه وارد پیک هفتم بیماری کرونا شده‌ایم باید مراکز تزریق واکسن فعال شود و اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه انجام شود.

وی افزود: باید در مبادی ورودی مرز کنترل ویژه‌ای وجود داشته باشد و مسافران، رانندگان و افرادی که از مرزها وارد کشور می‌شوند در ابتدای ورود بررسی‌های لازم صورت پذیرد و همچنین در زمینه تزریق دوز یادآور اطلاع رسانی مناسب صورت گیرد.

پورهاشمی گفت: امیدوارم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، تزریق واکسن و استفاده از ماسک، با کمترین آسیب از این پیک عبور کنیم.

انتهای پیام/832/ن

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 499818