sepahbank
07 دی 1401 - 11:56

سند ملی درمان بیماران سوختگی اصفهان در حوزه پیشگیری تهیه شد

اصفهان-مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: علاوه بر اطلاع‌رسانی ملزومات رعایت ایمنی و پیشگیری توسط دستگاه‌ها، سند ملی درمان بیماران سوختگی به منظور بررسی علل سوختگی تهیه شد.

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به هفته پیشگیری از سوختگی اظهار کرد: با توجه به هزینه‌های بسیار زیاد سوختگی سند ملی درمان بیماران سوختگی در حوزه پیشگیری تهیه شده که در آن علل سوختگی صنایع، برق گرفتگی، حوادث خودرویی، خانگی و سایر موارد را بررسی کردند که در این راستا دانشگاه علوم پزشکی کمیته دائمی پیشگیری از سوختگی را ایجاد و در کارگروه سلامت و جامعه برای پیشگیری از این رخدادها برنامه‌ریزی کند.

وی افزود: علاوه بر این دستگاه‌ها و شهرداری‌ها باید در این زمینه و متناسب با این روز اطلاع‌رسانی کنند و آموزش و پرورش نیز رعایت الزامات ایمنی در مدارس و آزمایشگاه‌ها را اعلام کند و اصول ایمنی را آموزش دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان خاطر نشان کرد: ثبت شهرک‌های صنعتی باید منوط به اجرایی شدن اصول ایمنی و پیشگیری و کنترل حریق و حادثه که منجر به آسیب و سوختگی کارگران می‌شود صورت گیرد و تمامی واحدهای صنعتی نسبت به برگزاری مانور، آموزش و تقویت امکانات ملزم شده‌اند.

وی با بیان اینکه در این هفته سازمان‌ها ملزم به ارائه محتواهای آموزشی و حمایت در این راستا شدند، گفت: همه شهرداری‌ها ارائه آموزش‌های محله محور شهروندی را برای پیشگیری از سوختگی در دستور کار قرار دادند و درج محتوای آموزشی در تابلوهای شهری را انجام دهند.

شیشه فروش افزود: همچنین اتاق بازرگانی قرار شد در همین راستا حمایت‌های لازم و باز توانی، اشتغال و حمایت از خانواده‌های آسیب دیده سوختگی و بهزیستی را انجام دهد. جهاد و اداره راهداری نیز نحوه صحیح اجرای مصرف ایمنی سوخت را به ناوگان حمل و نقل بار و مسافر و کشاورزی ابلاغ کند.

وی با اشاره به وظایف شرکت گاز و برق گفت: با همکاری سازمان آتش نشانی علاوه بر اینکه سیستم‌های فرماندهی حادثه‌ای خود را فعال کنند، باید فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی پیشگیری از آتش سوزی را به خانه‌ها، انجمن‌های اسلامی و تشکل‌ها، کارخانه‌ها، اتحادیه‌ها و … از طریق رسانه و صدا و سیما و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام دهند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و حوادث طبیعی، گفت: یادآوری واقعه زلزله بم که اولین حادثه زلزله‌ای با تعداد کشته‌ها بیشتر از مجروحین بود این ضرورت را می‌رساند که در استان هم با تشکیل ستاد ایمنی و بحران و مانورهای امدادی دستورات لازم ابلاغ شود و همه دستگاه‌ها تا این هفته اطلاع رسانی آموزشی در خصوص رعایت ایمنی را انجام دهند.

منبع: مهر
شناسه خبر: 940058