sepahbank
04 اسفند 1401 - 15:34

عموم مردم از طرح پزشک خانواده اطلاع کافی ندارند

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت:هم اکنون عموم مردم از طرح پزشک خانواده اطلاع کافی ندارند از این رو همه ما وظیفه داریم تا این طرح را به تمامی مجموعه‌ها و یکایک افراد مختلف جامعه معرفی کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، حسین فرشیدی در دومین روز چهارمین اجلاس روسای دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور در مشهد اظهار کرد: هم اکنون عموم مردم از طرح پزشک خانواده اطلاع کافی ندارند از این رو همه ما وظیفه داریم تا این طرح را به تمامی مجموعه‌ها و یکایک افراد مختلف جامعه معرفی کنیم.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: اجرای برنامه پزشک خانواده به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است و به‌زودی و با تمام توان آغاز خواهد شد که در این خصوص شیوه‌نامه اجرای این برنامه بزرگ ملی در قالب یک کتابچه آماده شده و در اختیار تمامی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی سراسر کشور قرار می گیرد.

وی ادامه داد:برنامه تحول دولت مردمی و توسعه طرح عدالت و تعالی سلامت نیز به‌طور ویژه در دستور کار قرار گرفته است و این برنامه با اهداف ارتقای سطح سلامت جامعه و توجه بیش از پیش به موضوعات پیشگیری، خود مراقبتی فعال و اصلاح سبک زندگی برگزار می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: طرح‌های بهداشتی زیادی در دهه مبارک فجر امسال افتتاح شد اما هنوز کافی نیست و باید حداقل به اندازه ۲ برابر میزان افتتاح شده، طرح جدید بهداشتی بسازیم و به بهره‌برداری برسانیم که این امر به معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام شده است.


طرح پزشک خانواده نیازمند پیوست رسانه ای است

پدرام پاک‌آیین در این اجلاس اظهار کرد: طرح پزشک خانواده نیازمند یک پیوست رسانه‌ای است و باید مزیت های این طرح برای مردم بازگو شود و نباید به رونمایی و انعکاس تصمیمات خلاصه شود.

 سخنگو و مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: برای تغییر رفتار عموم مردم باید بیش از پیش موضوع اقناع سازی جامعه مورد توجه قرار گیرد و برای افزایش سطح سواد سلامت جامعه باید از ظرفیت رسانه‌ها به‌خوبی استفاده کرد.

وی ادامه داد: اقناع یکایک افراد مختلف جامعه با برنامه‌ریزی‌های سیاستی و برگزاری نشست‌های خبری امکان‌پذیر نیست و باید متناسب با نیاز جامعه در حوزه سلامت تولید محتوای با کیفیت کرد.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تولید محتواهای باکیفیت رسانه‌ای به همراه فعال شدن شبکه‌ حامیان در دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی برای اجرایی شدن طرح پزشک خانواده بسیار موثر است.

پاک آیین افزود: از روابط عمومی‌ها می‌خواهیم که ارتباط مستمری در حین اجرای این طرح با رسانه‌ها برقرار کنند تا به‌خودی‌ خود شرایط لازم برای تشویق و ترغیب مردم به سمت این برنامه کلان ملی در حوزه سلامت ایجاد شود.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1052708