sepahbank
02 دی 1401 - 18:41

طرح امداد زمستانی در استان اصفهان آغاز شد

صفهان- مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از آغاز بکار طرح امداد زمستانی و استقرار ۴۵۰ تیم امداد و نجات در جاده‌های استان خبر داد.‌

منصور شیشه فروش در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: جلسه ستاد مدیریت بحران برای آماده باش استان برای زمستان پیش‌رو، روز گذشته برگزار شد و همزمان با یک مانور عملیاتی طرح امداد زمستان استان اصفهان آغاز بکار کرد.‌نیست

فعالیت ۴۲ راهدار خانه در جاده‌های استان اصفهان

وی با اشاره به اینکه طول راه‌های استان اصفهان به ۱۱ هزار و ۵۰۰ کیلومتر می‌رسد، افزود: ۴۲ راهدارخانه در نقاط مختلف استان با ۷۵۰ نفر نیرو و ۵۵۰ دستگاه ماشین برف روب و انواع تجهیزات زمستانی راهداری فعال است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه نیروهای امداد و نجات در ۴۴ پایگاه هلال احمر و ۲۰۰ پایگاه فوریت‌های پزشکی بین راهی در اصفهان و کاشان استقرار یافتند، خاطرنشان کرد: تاکید شده انبارهای هلال احمر در همه شهرستان‌های استان با بسته‌های ایمنی و امدادی تقویت شود و عوامل آتش‌نشانی و خدمات شهری ۱۱۴ شهر و همچنین دهیاری روستاهای استان به ویژه مناطق غرب و جنوب استان نمک و شن مورد نیاز و طرح‌های پیشگیری از جمع‌شدن آب‌های سطحی را تا پایان زمستان آماده کنند.

شیشه فروش افزود: مقرر شد اداره هواشناسی برخط درباره وضعیت هوای استان اطلاع رسانی کرده و شرکت‌های خدمات رسان مانند آب، برق و گاز خدمات رسانی کنند و امداد خودرو در جاده‌ها فعال شوند.

وی با اشاره به اینکه شبانه روز گذشته در مناطق غرب و جنوب استان باران و برف باریده است، خاطرنشان کرد: این سامانه سرد بارشی تا عصر فردا شنبه فراگیر می‌شود.

فردا شنبه ۳ دی مدارس اصفهان تعطیل نیست

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه هم اینک جاده‌های استان باز است و عوامل امدادی مستقر هستند، اظهار داشت: فعالیت سامانه بارشی سبب کاهش غلظت آلاینده‌های جوی در مناطق مرکزی استان و کلانشهر اصفهان شده و مدارس استان فردا باز است.

شیشه فروش با بیان اینکه از شهروندان درخواست داریم دمای رفاه بین ۱۸ تا ۲۱ درجه سانتیگراد را رعایت کنند، ابراز داشت: شرکت گاز استان برای مصرف بهینه ۱۰ هزار بازدید در بخش‌های مختلف تجاری و اداری انجام داده که از دیروز گاز ۶۰ اداره در سطح استان را به طور موقت قطع کرده است.

وی با اشاره به اینکه مصرف گاز خانگی زیاد شده و شرکت گاز برای صنایع فولادی و سیمانی گاز را محدود کرده است، اضافه کرد: به مساجد، اوقاف، بخش‌های مذهبی و آموزشی و تجاری و صنوف ابلاغ کردیم که دمای رفاه را رعایت کنند.

قاتل خاموش جان ۳۰ نفر را در اصفهان گرفت

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه متأسفانه از ابتدای سال تاکنون ۳۰ نفر در استان بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن جان خود را از دست دادند، گفت: این حوادث گازگرفتگی به دلیل استفاده ناایمن از وسایل گاز سوز و فاقد دودکش و پکیج‌های غیر استاندارد و استفاده سیستم گرمایشی نامناسب در خودرو و یا زغال بوده است.

شیشه فروش افزود: روز پنجشنبه در ۲ حادثه گازگرفتگی در مبارکه - مجلسی و نجف آباد ۲۵ نفر به علت استنشاق گاز مونوکسید کربن مسموم و راهی بیمارستان شدند و از این رو به شهروندان توصیه می‌شود از وسایل گازسوز ایمن در منازل، کارگاه‌ها، شهر و روستا استفاده کرده و حتماً وضعیت خروجی دودکش‌ها و استاندارد بودن بست‌ها را بررسی کنند.‌

منبع: مهر
شناسه خبر: 928964