sepahbank
13 اسفند 1401 - 16:52

مساحت اراضی جنگلی فارس از شمال کشور بیشتر است

شیراز- مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری فارس گفت: مساحت اراضی جنگلی استان فارس از مساحت جنگل‌های شمال کشور بیشتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، منصور رضایی پیش از ظهر شنبه در جمع خبرنگاران بیان کرد: ١٠ میلیون هکتار اراضی ملی در استان فارس وجود داشته که تمامی اراضی استان فارس حد نگاری شده و سطح اراضی استان فارس تحت پوشش این اداره کل بوده است.

وی ادامه داد: مساحت جنگل‌های استان فارس از مساحت جنگل‌های شمال کشور بیشتر است و بالغ بر دو میلیون و ٢٠٠ هزار هکتار اراضی جنگلی در فارس وجود داشته از این رو برنامه ریزی ویژه ای برای مدیریت و احیا جنگل‌های استان فارس انجام شده است.

او تصریح کرد: ٧٠٠ هزار هکتار از اراضی استان فارس جز اراضی بیابانی است از این رو طرح بیابان زدایی در این استان در حال انجام است.

رضایی متذکر شد: با توجه به میزان تخریب جنگل‌ها در منابع طبیعی مقرر شده تا سالانه بیش از ٢٠ میلیون نهال در استان فارس اقدام شود.

به گفته این مقام مسئول طی سال ١۴٠١ آتش سوزی در میان اراضی جنگلی فارس ٩۶ درصد کاهش یافته است این در حالی است که بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح‌های آبخیزداری در استان فارس نیاز است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان فارس در خصوص کوره‌های ذغال در فارس نیز بیان کرد :۴١۵ کوره ذغال در استان فارس وجود دارد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1072278