sepahbank
15 فروردین 1402 - 19:51

۳۰۰۰ گردشگر از موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس بوشهر بازدید کردند

بوشهر- معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر از بازدید سه هزار گردشگر از موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس خبر داد.

به‌گزارش خبرنگار مهر، نصرالله ابراهیمی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس در تعطیلات نوروز میزبان گردشگران بود و نزدیک به سه هزار گردشگر از این موزه بازدید کردند.

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان بوشهر افزود: موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس بزرگترین موزه جنوب و یکی از مدرن‌ترین موزه‌های کشور در ایام تعطیلات نوروزی، از یکم تا دوازدهم فروردین جاری از ساعت ۹ صبح تا ۲۰ شب میزبان گردشگران و علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ ایران زمین بود.

وی ادامه داد: هر چند نوروز امسال با ماه مبارک رمضان تقارن داشت و انتظار کاهش سفرهای بین استانی را داشتیم، ولی شاهد استقبال بسیار خوب از این موزه بودیم که نسبت به سال گذشته ۳۱ درصد افزایش را نشان می‌داد و فضای محیطی، چیدمان گالری‌ها و اشیا تاریخی موجود در این موزه رضایت‌مندی حداکثری مخاطبان را به دنبال داشت.

ابراهیمی در پایان یادآور شد: موزه منطقه‌ای خلیج‌فارس با داشتن ۱۳ گالری به معرفی آثار از دوره‌ی پارینه سنگی تا معاصر از استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان پرداخته است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1127813