sepahbank
20 بهمن 1401 - 22:58

«شهید آیت‌الله عاشوری» خودش را وقف انقلاب کرد

بوشهر- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با بیان اینکه شهید عاشوری خودش را وقف انقلاب کرد و ماندگار شد، گفت: باید مکتب و آموزه‌های شهدا را سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری عصر پنجشنبه در مراسم بزرگداشت اولین شهید روحانی استان بوشهر در مبارزه با رژیم ستم شاهی شهید آیت الله حاج شیخ ابوتراب عاشوری در روستای حیدری از توابع بخش مرکزی دشتی اظهار داشت: انسان موجودی فراموش کار و از طرفی زود فراموش می‌شود و این طبیعت انسان است.

وی افزود: برخی از پدیده‌ها هستند که هیچ گاه فراموش نمی‌شوند و این خلاف طبیعت دنیا است.

امام جمعه بوشهر ادامه داد: یکی از این پدیده‌ها که هیچ گاه فراموش نمی‌شوند شهدا هستند.

وی تصریح کرد: امروز می‌بینیم مراسم شهید عاشوری هر سال بهتر و پرشورتر از گذشته برگزار می‌شود و هر ساله کتاب و فیلم‌های متعددی تدوین می‌شود.

آیت‌الله صفایی بوشهری اضافه کرد: شهدا در نظام طبیعت دنیا فراموش نمی‌شوند و این برای ما درس است و باید این راه را ادامه دهیم.

وی ادامه داد: یک بعد یادواره شهدا تکریم و تجلیل از مقام شهدا است ولی بعد اصلی آن تعلیم و آموزه‌ها و مکتب شهدا است که از شهدا چیزی یاد بگیریم و سرلوحه زندگی قرار دهیم.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر تصریح کرد: شهید حیات علوی می‌دهد و حیات باقی به دست می‌آورد.

وی با تجلیل از خدمات همسر شهید عاشوری گفت: همسر گرامی ایشان خودش را وقف خدمت کرده بود و از طرفی شهید خیالش از بابت بیت راحت بود.

صفایی بوشهری خاطر نشان کرد: همسر شهید سختی‌های زیادی را تحمل کرد و منزل خود را پایگاه انقلابیون کرده بود.

وی ادامه داد: شهید عاشوری ذره‌ای دین خدا و مکتب اهل بیت برای خودش هزینه نکرد بلکه خودش را هزینه انقلاب کرد لذا ماندگار شد.

شهید آیت الله حاج شهید ابوتراب عاشوری فرزند حاج شیخ عباس در تاریخ یازده اسفند ۱۳۰۴ هجری شمسی در روستای حیدری از توابع شهرستان دشتی بدنیا آمد. این عالم مجاهد و سخت کوش استان بوشهر که نقش مهمی در روشنگری و آگاهی مردم در زمان رژیم منحوس پهلوی داشت. این عالم مجاهد در ۱۳ آذر ۵۷ توسط عوامل رژیم طاغوتی شاه خائن به شهادت رسید.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1030673