sepahbank
22 دی 1401 - 18:46

فرهنگ دفاع مقدس از عناصر مهم هویتی محسوب می‌شود

استاندار مرکزی گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ضرورت‌های مهم امروز جامعه و فرهنگ دفاع مقدس از عناصر مهم هویتی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اراک فرزاد مخلص الائمه امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به بازدید از غرفه این استان در نمایشگاه «کوی جهاد و مقاومت» اظهار داشت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ضرورت‌های مهم امروز جامعه و فرهنگ دفاع مقدس از عناصر مهم هویتی محسوب می‌شود و لذا باید به این فرهنگ که از مؤلفه‌های هویت ملی و انقلابی ما است توجه ویژه شود.

وی تاکید کرد: یکی از مهمترین راه‌های صیانت از نسل جوان و هویت جامعه توجه به فرهنگ دفاع مقدس است.

 استاندار مرکزی با بیان اینکه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خط مقدم ترویج و تقویت فرهنگ ایثار و شهادت است، گفت: جایگاه این مجموعه خدوم در پاسداری از سیره شهدا و فرهنگ دفاع مقدس بسیار با اهمیت است.

مخلص الائمه افزود: به برکت کنگره شهدای استان مرکزی و راهبری‌های ستاد تخصصی کنگره زیرساخت ها و فعالیت های قابل توجهی در حوزه‌های مختلف فرهنگ ایثار و شهادت در استان انجام شده و باید با قوت ادامه یابد.

وی تأکید کرد: ساختار موفق ستاد کنگره شهدای استان مرکزی الگویی برای انجام اقدامات بزرگ در حوزه های فرهنگی است و مردمی محور بودن فعالیت ها در جریان کنگره شهدای استان مرکزی یک نقطه قوت است که باید با برنامه‌ریزی هدفمند دنبال شود.

استاندار مرکزی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی(ره) در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی گفت: یکی از وظایفی که در قبال فرهنگ ایثار و شهادت در استان مرکزی داریم عمل به فرمایشات و بیانات راهبردی مقام معظم رهبری در مورد کنگره های شهدا است و مهمترین تأکید ایشان ادامه راه و مسیر کنگره شهدای استان مرکزی است که اقدامات اثرگذار طی ۸ سال گذشته باید با قوت ادامه پیدا کند.

مخلص الائمه با تقدیر از برگزاری نمایشگاه «کوی جهاد و مقاومت» بیان کرد: نمایشگاه کوی جهاد و مقاومت که به همت بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس راه‌اندازی شده علاوه بر اینکه ابتکارات و هنرمندی های هر استان در این نمایشگاه نمایش گذاشته شده یک فضای رقابتی و البته صمیمانه در بین استان‌ها ایجاد کرده و این موجب تقویت فعالیت‌ها خواهد شد.

 وی تأکید کرد: نمایشگاه کوی جهاد و مقاومت اقدامی قابل توجه در راستای تحقق جهاد تبیین است و استان ها باید از تجربیات یکدیگر به خوبی استفاده کنند و نقاط قوت را در سطح مناطق خود توسعه دهند.

 استاندار مرکزی با اشاره به اینکه استان مرکزی در نمایشگاه کوی جهاد و مقاومت خوب حاضر شده، ادامه داد: بازدیدی که از غرفه استان مرکزی داشتیم مجموع فعالیت ها بسیار قابل توجه و دستاوردهای خوب و امیدبخشی مشاهده شد و فعالیت ها باید با قوت ادامه پیدا کند.

استاندار مرکزی با بیان اینکه استان مرکزی امروز در حوزه دفاع مقدس و فعالیت‌های اثربخش به یک الگو تبدیل شده، گفت: موفقیت‌های استان مرکزی در حوزه ایثار و شهادت و فعالیت های بسیار ماندگار و اثرگذار در حوزه دفاع مقدس برکت جریان با برکت کنگره شهدای استان و هدایت‌ها و راهبری‌های فرماندهی سپاه روح الله استان است و مدیریت ارشد استان در دولت سیزدهم در کنار ستاد کنگره است و از کلیه فعالیت‌ها با قوت حمایت خواهد کرد.

 

منبع: فارس
شناسه خبر: 973230