sepahbank
04 خرداد 1402 - 11:36

سالمندسازی کشور هدف این روزهای دشمن/ کشور به تربیت «جوانان خرمشهری» نیاز دارد

امام جمعه بهمئی گفت: خانواده‌ها برای حفظ آینده کشور تربیت جوانان خرمشهری را در اولویت خود قرار دهند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بهمئی؛ آیین غبارروبی گلزار شهیدان ستمی و عبادیفر به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر در بهمئی برگزار شد.

امام جمعه شهرستان بهمئی ضمن تبریک روز پرافتخار آزادسازی خرمشهر، اظهار کرد: شهدای عزیز عملیات بیت‌المقدس با افتخار، غرور فراوان و باعزت به فرمان امام راحل گوش فرا داده و این افتخار را خلق کردند و اگر آن‌ها این بصیرت را نداشتند قطعاً امروز وضعیت کشور ما این نبود و باید از این اتفاقات درس عبرت بگیریم.

حجت الاسلام اسماعیل صلواتی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری که فرمودند؛ امروز خرمشهرها در پیش داریم، تاکید کرد: باید ببینیم دشمن کدام مناطق، ارزش‌ها و آرمان‌های ما را هدف قرار داده و به دنبال فتح کردن آن‌ها بوده، و چه بسا تا حدودی در آن بخش تاثیرگذار بوده است.

وی افزود: باید ارزش‌ها و آرمان‌های خود را شناخته و راه نفوذ دشمن را ببندیم و اگر احیاناً تا حدودی موفق بوده این ارزش‌ها و آرمان‌های ما را مانند باز پس‌گیری خرمشهر پس بگیریم.

امام جمعه بهمئی اضافه کرد: در مباحث خرمشهر اقتصادی، دشمن به صورت جدی تلاش می‌کند وابستگی ملت ایران را به خود و مسائل اقتصادی، فرهنگی بیش‌تر کرده و حتی در مباحث دینی و مذهبی ما نیز ورود کرده است.

وی تصریح کرد: شهدای جوان ما در سنین ۱۴ تا ۲۵ سال به جبهه‌های جنگ رفته و با ایثارگری در هشت سال دشمن را از خاک کشور بیرون راندند.

صلواتی با بیان اینکه خانواده‌ها تربیت جوانان خرمشهری را در اولویت خود قرار بدهند، ابراز کرد: امروز دشمن هدف جدید خود را پیدا کرده و آن نیز سالمندسازی کشور است و ما نباید بگذاریم این اتفاق رخ بدهد و به صورت جدی تلاش کنیم تا کشور ما جوان بماند زیرا جوانان این کشور هستند که همیشه افتخار آفرینی کرده و دشمنان را ناکام گذاشتند.

امام جمعه بهمئی در خصوص وظیفه مسوولان در زنده نگه داشتن یاد شهدا، اذعان کرد: مسوولان باید با تمام وجود جهاد کرده و وظیفه دارند تمام تلاش خود را به کار برده و نگذارند دشمن پیروز این جنگ اقتصادی و معیشتی شود.

وی ادامه داد: شهدا و رزمندگان ما خرمشهری که دشمن تصرف کرده بود را پس گرفتند و امروز مسئولین باید از این واقعه درس گرفته و راه نفوذ دشمن را ببندند.

صلواتی اضافه کرد: وظیفه امروز مسوولان خدمت به مردم است زیرا شهدا در آن زمان با ایستادگی خود راه نفوذ دشمن را بستند و مسئولان نیز با جهاد و تلاش‌های شبانه روزی خود باید راه نفوذ را بسته و به مردم خدمت کنند.

امام جمعه بهمئی تصریح کرد: خدمت به مردم کشور را از بسیاری خطرات و مشکلاتی که مردم را رنج می‌دهد نجات می‌دهد و این وظیفه مسوولان است تا رفاه، تکریم، و آرامش بیش‌تری را به مردم بدهند و با این کار دست دشمن را از کشور کوتاه خواهیم کرد.

در ابتدای این مراسم سرهنگ مهدی غلامی نژاد فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی ضمن خیر مقدم بر گرامیداشت یاد و خاطره شهدا تاکید کرد.

لازم به ذکر است به همین مناسبت بعد از مراسم غبارروبی با خانواده شهید محمد چروکی دیدار و گفتگو کردند.

پایان پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1237535