sepahbank
31 اردیبهشت 1402 - 12:34

اطلاع‌رسانی در زمینه فرزندآوری بر پایه علم باشد

اصفهان - رئیس پژوهشکده رویان گفت: شورا و شهرداری اصفهان اگر می‌خواهد در این زمینه قدمی بردارد باید به صورت غیرمستقیم اطلاع‌رسانی‌هایی را بر پایه علمی انجام دهد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدحسین نصر اصفهانی پیش از ظهر یکشنبه با حضور در هشتاد و هفتمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان با تاکید بر لزوم برنامه ریزی درست برای افزایش جمعیت اظهار داشت: حوزه فرهنگی شهرداری می‌تواند در تبلیغات شهری سوالات انگیزشی پیرامون بهار باروری و سنین مناسب فرزند آوری مطرح کرد، اگر سوالات انگیزشی در ذهن جوانان ایجاد شود سبب می‌شود که آن‌ها به قضیه فرزندآوری فکر کنند.

وی افزود: شورا و شهرداری اصفهان اگر می‌خواهد در این زمینه قدمی بردارد باید به صورت غیرمستقیم اطلاع‌رسانی‌هایی را بر پایه علمی انجام دهد.

رئیس پژوهشکده رویان بیان کرد: اگر سه ماه قبل از بارداری تغذیه پدر و مادر صحیح شود، یک سوم فرزندان ناسالم به دنیا نمی‌آیند و تمامی این موارد می‌تواند به خوبی آموزش داده شود.

وی افزود: اروپا نیز با معضل جمعیت روبرو بوده است و طی سال‌های اخیر در این زمینه تلاش کرده و امروز می‌بینیم که خانواده‌های اروپایی تعداد فرزندان زیادی دارند.

نصراصفهانی با تاکید بر اینکه مهمتر از مسئله فرزندآوری، معضل ازدواج است، گفت: انگیزه جوانان برای ازدواج کاهش یافته است که باید در این مسیر قدم‌های مؤثر برداشت.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1227280