sepahbank
31 اردیبهشت 1402 - 17:20

خدمات‌ مناسبی در برخی مجتمع‌های بین‌راهی سمنان ارائه نمی‌شود

استاندار سمنان با تأکید بر اینکه متأسفانه در برخی مجتمع‌های بین‌راهی استان سمنان خدمات‌ مناسبی به زائران و مسافران ارائه نمی‌شود، خواستار اصلاح این نقص با نظارت بیشتر بر فعالیت این مراکز شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از سمنان، سیدمحمدرضا هاشمی، استاندار سمنان بعدازظهر امروز در نشست صمیمانه با جمعی از خادمیاران رضوی که به مناسبت دهه کرامت در سالن کوثر استانداری سمنان انجام شد، با گرامیداشت دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت معصومه (س) و امام رضا (ع) و همچنین پاسداشت سوم خرداد، سالروز حماسه آزادسازی خرمشهر قهرمان اظهار کرد: حماسه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر امر بسیار مهم و قابل‌توجهی است که باید برای نسل جوان و نوجوان تبیین شود.

وی گفت: در دوره مسؤولیت آیت‌الله رئیسی به‌عنوان تولیت آستان قدس رضوی، اتفاق مبارک و قابل‌توجهی تحت عنوان خادمیاران رضوی ایجاد شد که توفیق و اقدامی ماندگار و بزرگ است.‌

استاندار سمنان اضافه کرد: ساماندهی توزیع غذای متبرک حرم مطهر رضوی (ع) اقدام مناسب و ارزشمندی بود که موجب رضایت زائران و مجاوران شد.‌

هاشمی با بیان اینکه همه ما در استان سمنان این توفیق را داریم که میزبان زائران امام رضا (ع) و حضرت فاطمه معصومه (س) باشیم، تصریح کرد: خادمی و خدمتگزاری به امام رضا (ع) محدود به خدمت در صحن و رواق آستان مقدس رضوی نیست و هر کسی که به عشق امام رضا (ع) خدمت کند، خادم‌الرضا (ع) محسوب می‌شود.‌

استاندار سمنان اظهار کرد: در حوزه درمان، نشاط اجتماعی، اسکان و پذیرایی زائران، اتفاقات بسیار خوبی در استان سمنان افتاده است که از خادمیاران کانون‌های خدمت رضوی استان تقدیر می‌شود.‌

هاشمی عنوان کرد: خدمت به زائران و مجاوران و به‌ویژه حاشیه‌نشینان از تأکیدات تولیت آستان مقدس رضوی است که این مهم با توانمندسازی روستاها به انجام خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه انجام اقدامات فرهنگی و معنوی نظیر جلوگیری از طلاق و تلاش در جهت رشد ازدواج و... توسط خادمیاران رضوی قابل انجام است، اظهار کرد: افزایش ماندگاری زائران امام رضا (ع) از اقداماتی است که از تمامی مردم و به‌ویژه خادمیاران رضوی مورد انتظار است.

هاشمی با تأکید بر اینکه متأسفانه در برخی مجتمع‌های بین‌راهی استان سمنان خدمات‌ مناسبی به زائران و مسافران ارائه نمی‌شود، خواستار اصلاح این نقص با نظارت بیشتر بر فعالیت این مراکز شد.

استاندار سمنان گفت: در نظر داریم تا با همکاری و مساعدت آستان قدس رضوی، نسبت به ایجاد مراکز خدماتی ویژه و تحت حمایت آستان قدس برای خدمت‌رسانی بیشتر به زائران اقدام کنیم.

وی عنوان کرد: عاقبت‌به‌خیری ما در گرو توجه و عنایت امام رضا (ع) است و باید اقدامات در این راستا به‌صورت دلی و اعتقادی به انجام رسد.

پایان پیام/74002/م/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1228481