sepahbank
26 دی 1401 - 11:54

تازه‌ترین وضعیت راه‌ها در پی بارش برف در کرمانشاه/ ۱۶ محور روستایی مسدود است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه درباره اجرای عملیات برف‌روبی طی ۲ روز گذشته، گفت: در حال حاضر همه محور های اصلی و شریانی استان کرمانشاه باز است.

فریبرز کرمی مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه درباره اجرای عملیات برف‌روبی طی ۴۸ ساعت گذشته، اظهار کرد: با تلاش شبانه‌روزی راهداران در حال حاضر همه محورهای اصلی و شریانی استان کرمانشاه باز است و عملیات بازگشایی ۱۶ محور روستایی بصورت شبانه روزی ادامه دارد.

وی افزود: با توجه به موج بارش برف در استان کرمانشاه و دربرگیری بیشتر مناطق استان، شاهد بارش کم نظیر برف در شهرستان‌های استان کرمانشاه بودیم که با تلاش نیروهای راهداری در کوتاه‌ترین زمان ممکن، محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه بازگشایی شد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: در جریان بارش برف، ۹۱ محور روستایی مسدود شده بود که ۷۵ محور روستایی که راه ارتباطی ۸۰۱ روستا است ۷۶۰ محور بازگشایی شده و در حال حاضر ۱۶ محور روستایی مربوط به ۴۱ روستا در شهرستان های سنقرو کلیایی و کنگاور مسدود است. 

وی ادامه داد: در جریان عملیات برف‌روبی در محورهای روستایی، ۴ هزار و ۳۴۰ کیلومتر باند عملیات برف‌روبی توسط ۱۵۵ نفر نیرو انجام شده است، شن و نمک مصرفی یک هزار و ۲۰۵ تن است.

کرمی در پایان،افزود: عملیات برف‌روبی تا بازگشایی آخرین محور روستایی ادامه دارد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 980081