sepahbank
03 خرداد 1402 - 16:02

مقاومت در مدارس البرز جریان‌سازی شود

کرج- مدیرکل آموزش و پرورش البرز گفت: مقاومت ملت ایران با توجه به فرهنگ غنی ایثار و شهادت در مدارس استان جریان‌سازی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی حجرگشت ظهر چهارشنبه در گردهمایی تجلیل از پیشکسوتان مجتمع آموزشی راهیان کربلا که در کرج برگزار شد ضمن تبریک سالروز آزاد سازی خرمشهر اظهار کرد: مقاومت ملت ایران با توجه به فرهنگ غنی ایثار و شهادت در مدارس استان جریان‌سازی شود.

وی افزود: ما برای اشاعه گفتمان دفاع مقدس به جمله "خرمشهر را خدا آزاد کرد" و توجه به عمق این جمله نیاز داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش البرزخاطرنشان کرد: توکل فرماندهان به خداوند و نگاه معنوی آنها به عملیات بیت المقدس باعث پیروزی خرمشهر و جمله معروف "خرمشهر را خدا آزاد کرد" شد.

وی یادآور شد: عظمت و اهمیت سوم خرداد و حادثه فتح خرمشهر برای تبیین گفتمان جمهوری اسلامی مورد نیاز است.

حجرگشت تصریح کرد: اکنون ما هم باید همچون دروان دفاع مقدس و با تاسی از عملیات فتح خرمشهر از جنگ ترکیبی دشمن به سلامت عبور کنیم هرچند که در آشوب‌های سال گذشته با وجود آنکه دشمن با تمام قوا و تجهیزات فیزیکی، فکری، تبلیغاتی و نیروی انسانی به میدان آمده بود اما با اتکا به خداوند و روح معنویت توانستیم از این برهه حساس و خطرناک عبور کنیم.

وی ادامه داد: استقامت مردم ایران در برابر ناملایمات و اقتدار ایران اسلامی در جهان ثمره جهاد و از خودگذشتگی رزمندگان در دوران دفاع مقدس است.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز با بیان اینکه باید به دنبال حرکت‌های بزرگ فرهنگی و با ارزش در استان باشیم، عنوان کرد: جریان سازی تبیین اهداف و دستاوردهای انقلاب همچون مقاومت باید مردمی باشد تا با قدرت در کنار کارهایی که دولت انجام می‌دهد به سرانجام برسد.

وی افزود: استان البرز در دوران دفاع مقدس دانش آموزان و معلمان زیادی را تقدیم انقلاب کرد که ضرورت دارد این شهدای والامقام به دانش آموزان شناسانده شود.

حجرگشت بیان کرد: البرز دارای مدارسی همانند ایثارگران، دهخدا و شهیدستان با ۱۵۸ شهید دانش‌آموز است که کمتر دبیرستانی در کشور پیدا می‌شود که این تعداد شهید والامقام داشته باشد پس باید به بیان عقبه این مدارس برای دانش آموزان پرداخت.

وی گفت: آموزش و پرورش در بخش دفاع مقدس دارای افتخارات زیادی است که لازم است در باغ موزه استان به آن سهم توجه شود.

در این گردهمایی از ۱۰۰ پیشکسوت ایثارگر با اهدای لوح تجلیل شد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1235799