sepahbank
13 اسفند 1401 - 12:47

اکران ۱۰ اثر جشنواره فیلم مقاومت در کرمانشاه/ تماشای فیلم‌ها در سینما آزادی رایگان است

مدیر امورسینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه، از برگزاری هفدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت در استان کرمانشاه خبر داد.

محمد‌جواد کنجوری، مدیر امورسینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، از برگزاری هفدهمین دوره جشنواره فیلم مقاومت در استان کرمانشاه خبر داد. 

وی ادامه داد: در استان کرمانشاه این جشنواره با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی و سازمان بسیج هنرمندان برگزار خواهد شد در مجموع ۱۰ اثر به نمایش درخواهد آمد که ۵ اثر در قالب مستند و بقیه در حوزه سینمایی خواهد بود. 

مدیر امورسینمایی حوزه هنری استان کرمانشاه  ادامه داد: جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت که قبلا به نام جشنواره فیلم دفاع مقدس برگزار شده است، قدیمی‌ترین جشنواره‌ سینمایی انقلاب اسلامی است و امسال هفدهمین دوره برگزاری آن در کشور می باشد. 

کنجوری افزود: این جشنواره از یکشنبه ۱۴ اسفندماه لغایت پنجشنبه ۱۸ اسفندماه به مدت ۵ روز برگزار خواهد شد.  

وی ادامه داد: این آثار در پردیس سینمایی آزادی کرمانشاه واقع در خیابان شهید اشرفی اصفهانی (پل چوبی) به نمایش درخواهد آمد و ساعات اکران فیلم‌ها در سانس‌های ۱۸ و ۲۰ است. 

وی تأکید کرد: در این دوره ۵ مستند پاییز پنجاه سالگی ، قرار روز شانزدهم، ۱:۲۰، مادر اسرائیل و چشم ایرانی در سانس ۱۸ و ۵ فیلم سینمایی غریب، شماره ۱۰، سرهنگ ثریا، اتاقک گلی و گل‌های باوارده در سانس ۲۰ اکران خواهد شد. 

کنجوری با بیان اینکه در این دوره جشنواره بلیت بصورت حضوری در گیشه‌ها ارائه نمی‌شود و تهیه بلیت «رایگان» به صورت اینترنتی خواهد بود، افزود: رزرو بلیت جشنواره از ساعت ۱۸ امروز شنبه ۱۳ اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز و علاقمندان جهت رزرو بلیت باید به آدرس اینترنتی www.gisheh۷.ir مراجعه کرده و بلیت خود را تهیه کنند. 

وی ادامه یکی از آثاری که در این جشنواره به نمایش درخواهد آمد مستند پاییز پنجاه سالگی ساخته آقای محسن اسلام‌زاده از کارگردانان بنام و خوش ذوق کشور است که در این مستند آیت‌الله علما امام جمعه استان داستان‌هایی از حضور سردار سلیمانی را در منطقه سیرجان استان کرمان که سال‌ها ایشان نماینده ولی فقیه و امام جمعه آن خطه بوده است را روایت می‌کند. 

کنجوری  به استقبال از دهمین دوره جشنواره فیلم فجر استان کرمانشاه نیز اشاره کرد و گفت در مجموع بیش از سه هزار  نفر از مردم هنردوست کرمانشاه به تماشای فیلم‌های جشنواره نشستند و خوشبختانه استان کرمانشاه در میان تمامی استان های غرب کشور رتبه نخست را کسب کرد.

پایان پیام/پ

منبع: فارس
شناسه خبر: 1071710